23-ма с Ковид-19 за седмица, сред тях санитар и ученик
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Общество
- Печат
- Е-мейл
14-дневната заболяемост от Ковид-19 в област Смолян е 50 на 100 хил., при 69 на 100 х. за страната. Седмичният ръст е 4%, а 14-дневна смъртност за областта е 3 на100 хил., при 1,91 на 100х. за страната. Новите потвърдени случаи за периода 9 – 15 май са 23, от които 13 са на домашно лечение, а десет се лекуват в болници. Сред регистрираните с Ковид-19 са един санитар и един ученик. Починали са две лица с Ковид-19 и съпътстващи заболявания и двамата са били на интензивно лечение. Средната възраст на починалите е 78,5 години. Излекувани са 23-ма. Към 15 май, лицата с Ковид-19, настанени в лечебни заведения са общо 14 – 9 в МБАЛ Смолян, един в МБАЛ Девин, по двама в МБАЛ Златоград и в болници извън областта. 36 са лицата под карантина, всички контактни на положителни. Общият брой ваксинации до 15 май в област Смолян е 46 146. Лицата със завършен ваксинационен цикъл са 21 009, с поставена бустерна доза – 8 240. През периода 9 – 15 май са поставени 16 ваксини.
Последните от Смолян-днес
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми
- Експерти проучват причините за съхненето на елата в горските територии на ТП ДГС „Смолян“