БАБХ спря дейността на детска млечна кухня в Смолян
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Общество
- Печат
- Е-мейл
БАБХ спря дейността на детска млечна кухня, стопанисвана от Община Смолян. Дейността е извършвана нерегламентирано и без регистрация по Закона за храните, съобщиха от Агенцията.
При проверката не е представена система за управление на безопасността на храните и записи към нея. Установено е и наличие на 4 кг краве сирене, което не съответства на нормативните изисквания. То е спряно от реализация и насочено за унищожаване. За констатираните нарушения е връчено разпореждане за спиране на дейността, а впоследствие ще бъде съставен акт за установяване на административно нарушение.
Дейността на детската млечна кухня е осъществявана в кухненски блок към детска градина при добри хигиенни условия. При проверката е установено, че храните са в срок на годност и се съхраняват при необходимите температурни условия. Храните са доставени от регламентирани доставчици и са представени документи за произход.
Проверени бяха и кухненски блокове към две детски градини и едно средно училище. При две от проверките бяха установени несъответствия в поддръжката на материално-техническата база, за които ще бъдат връчени предписания с кратки срокове за изпълнение. В една от детските градини беше установено наличие на 6 кг ябълки с признаци на загниване. Количеството е спряно от реализация и е насочено за унищожаване.
В ОДБХ – Смолян беше проведена среща със заместник-кмета на Община Смолян, който бе запознат с констатациите от проверките. Представителите на местната власт заявиха готовност за предприемане на мерки за отстраняване на установените несъответствия.Последните от Смолян-днес
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми
- Експерти проучват причините за съхненето на елата в горските територии на ТП ДГС „Смолян“