Да не се пие вода от чешмата съветват от РЗИ-Смолян
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Архив новини
- Печат
- Е-мейл
Временно да не се пие вода от чешмите, препоръчва Регионалната здравна инспекция в Смолян. Обилните валежи през последните дни биха могли да доведат до моментно замътняване на питейната вода. В такива случаи е препоръчително водата, подавана от ВиК да се използва временно само за битови нужди, за пиене да се ползва минерална вода, а при невъзможност – подаваната в мрежата вода да бъде преварявана преди консумация.РЗИ – Смолян извършва постоянен мониторинг на водата, предназначена за питейно – битови нужди по физикохимични и микробиологични показатели и при констатиране на отклонение от нормите, инспeкцията разпорежда засилено хлориране с цел обеззаразяване на водата и предотвратяване на риска за здравето на хората.
Вашият FACEBOOK коментар ...
Последните от Смолян-днес
- Информация от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Смолян за произшествията, възникнали през месец май 2026 г.
- РИОСВ – Смолян отбелязва Световния ден на околната среда 2026 г. под мотото „NowForClimate“
- Смолян се подготвя за незабравим културен празник!
- ОДМВР- Смолян се включва в национална кампания за превенция на употребата на наркотични вещества
- След по-малко от два месеца: Гела отново събира България на 23-тото Гайдарско надсвирване и Събор на родовете