Да не се пие вода от чешмата съветват от РЗИ-Смолян

Временно да не се пие вода от чешмите, препоръчва Регионалната здравна инспекция в Смолян. Обилните валежи през последните дни биха могли да доведат до моментно замътняване на питейната вода. В такива случаи е препоръчително водата, подавана от ВиК да се използва временно само за битови нужди, за пиене да се ползва  минерална вода, а при невъзможност – подаваната в мрежата вода да бъде преварявана преди консумация.
РЗИ – Смолян извършва постоянен мониторинг на водата, предназначена за питейно – битови нужди по физикохимични и микробиологични показатели и при  констатиране на отклонение от нормите, инспeкцията разпорежда засилено хлориране с цел обеззаразяване на водата и предотвратяване на риска за здравето на хората.
Вашият FACEBOOK коментар ...
нагоре