Две жени пострадаха при катастрофа с пиян шофьор в Смолян
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Архив новини
- Печат
- Е-мейл
Вчера сутринта, около 07.30ч. на ул. “Невястата” в град Смолян е възникнало пътнотранспортно произшествие с двама ранени, съобщиха от полицията Лек автомобил “Митсубиши”, управляван от А. У. /28-годишен/ от гр. Смолян, на десен завой излиза от пътното платно и се удря в крайпътно дърво. При катастрофата са ранени пътуващата на предната дясна седалка 21-годишна жена от гр. Смолян – със спукан шиен прешлен, комоцио и дълбока рана на главата и пътуващата на задната седалка 24-годишна жена от гр. Смолян - с леки наранявания в областта на десен крак, ляво рамо и охлузвания по тялото. Пострадалите са прегледани в ЦСМП - Смолян, 21-годишната жена е настанена за лечение в МБАЛ гр. Смолян. Причини за възникване на пътнотранспортното произшествие са движение с несъобразена скорост спрямо пътната обстановка и употреба на алкохол от водача на автомобила. При направеният тест с техническо средство е отчетена концентрация на алкохол 1,63 промила. А. У. е дал кръвна проба за химическо изследване. По случая е образувано досъдебно производство. Водачът на автомобила е използвал обезопасителен колан, пътничките са били без обезопасителни колани.Вашият FACEBOOK коментар ...
Последните от Смолян-днес
- На 24 юни Православната църква чества Рождение на св. Йоан Кръстител / Еньовден/
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми