Изложба на деца от Школата по изобразително изкуство е открита в КДК
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Култура
- Печат
- Е-мейл
Днес 19 май от 18 часа в зала „Петър Стайков“ открихме изложба на деца от Школата по изобразително изкуство, ръководена от Живка Кисьова, майстор на четката от нашия град. В колекцията има 155 рисунки, изпълнени с молив, акварел и пастели на 23 деца на възраст четири до петнайсет години.
Школата е към НТС – Смолян, а децата са от различни училища в общината. Мнозина от тях са трайно увлечени от живопистта и не скриват желанието си когато пораснат да кандидатстват в Професионалната гимназия за приложни изкуства.
В присъствието на децата, техните родители и граждани, изложбата беше открита от Росица Палийска, дългогодишен преподавател в гимназията и утвърден художник от Групата в Смолян.
Колекцията ще остане на вниманието на смолянчани и гостите на града до края на месеца. В залата е експонирана и фото документална изложба „60 години Клуб на дейците на културата“, така че удоволствието е двойно.Вашият FACEBOOK коментар ...
Последните от Смолян-днес
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми
- Експерти проучват причините за съхненето на елата в горските територии на ТП ДГС „Смолян“