Нов театрален формат: „Театър на маса“ стартира с обещание за ново преживяване
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Култура
- Печат
- Е-мейл
С нов и интригуващ проект излиза Родопски драматичен театър, който обяви началото на формат, озаглавен „Театър на маса“.
„С вълнение поставяме началото на „Театър на маса“ – нов формат, който разкрива магията на театъра отвътре“, пишат от театъра в официалната си страница във Facebook.
По думите им инициативата ще даде възможност на публиката да се докосне до творческия процес по един по-различен и интимен начин, като акцентът пада върху текста, актьорската интерпретация и живото взаимодействие.
В първото издание ще бъде представена пиесата “Under the Yoke“ от Гергана Змийчарова с подзаглавие “Крушението на Чипев”.
Режисьор е Петринел Гочев
Участват актьорите :
Илина Илиева, Божана Мановска, Борис Хаджийски, Радина Алексиева, Ива Караманчева, Васил Читанов, Анатоли Бенкин, Пламен Иванов, Димитър Димитров, Андриян Петров, Искра Йосифова
Репетициите започнаха днес, а премиерата очаквайте на 17 април!
Вашият FACEBOOK коментар ...
Последните от Смолян-днес
- Да поставим заедно началото на честванията в Смолян за 150-та годишнина от избухването на Априлското въстание
- ОДМВР – Смолян създаде организация за гарантиране на сигурността и обществения ред по време на изборите за Народно събрание
- Над 11 000 смолянчани са обявили доходите си в НАП две седмици преди крайния срок
- 120 982 са реализираните нощувки в област Смолян през Февруари 2026 година
- Един живот на пауза – помогни на Никол да продължи напред