ОИЦ – Смолян представи резултатите от проведената ежегодна информационна кампания за популяризиране на Европейските средства в областта
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Общество
- Печат
- Е-мейл
Днес, 19.09.2023 г., екипът на Областен информационен център – Смолян проведе среща с представители на местните медии, на която бяха представени резултатите от приключилата преди дни информационна кампания на ОИЦ-Смолян в Областта. По време на информационната кампания, проведена в периода юни-септември 2023 г., експертите на ОИЦ-Смолян посетиха всички десет общини от Област Смолян, където проведоха информационни събития за популяризиране на възможностите за европейско финансиране и на подхода Интегрирани териториални инвестиции. Над 240 човека посетиха щанда на ОИЦ-Смолян, получиха информационни материали и отговори на своите въпроси. Екипът на ОИЦ-Смолян отчита най-голям интерес от страна на гражданите към възможностите за стартиране на собствен бизнес, както и на земеделски дейности.
На провелата се днес среща, Анна Болярова – експерт в ОИЦ-Смолян и част от Звеното за медиации към РСР на Южен централен регион, представи и проведените срещи във връзка с разработването на Концепции за интегрирани териториални инвестиции – общо 23 на брой, на които са присъствали 300 човека.
Екипът на ОИЦ-Смолян изрази своята удовлетвореност от големия интерес към възможностите за европейско финансиране, както и към подхода Интегрирани териториални инвестиции.
Областен информационен център – Смолян е част от Мрежата от 27 информационни центъра за популяризиране на Кохезионната политика на Европейския съюз в Р. България.Последните от Смолян-днес
- Международен фестивал за детска и младежка публика „Забранено за възрастни“- 12 -то издание
- Започна кампанията за силанизация на зъбите на децата в област Смолян
- Планетариумът в Смолян отново отваря врати
- Правят нови три зарядни станции за електромобили в Смолян
- От следващия месец плащанията към НАП ще се извършват по нови банкови сметки в БНБ