От понеделник започва работа новото Спешно отделение в МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Общество
- Печат
- Е-мейл
МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ – Смолян открива ново Спешно приемно отделение, изградено и оборудвано по проект на Министерството на здравеопазването „Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ“. Отделението започва работа на 11 май (понеделник) и е най-мащабната инвестиция в спешната медицина в област Смолян през последните години. Стойността на проекта възлиза на 577 462 евро, включително строително-ремонтни дейности, медицинска апаратура и оборудване, каза на пресконференция пред журналисти изпълнителният директор на лечебното заведение д-р Марин Даракчиев.
Началникът на Спешно отделение д-р Васил Гривнев посочи,че то е разположено на площ от близо 600 квадратни метра и напълно покрива изискванията на стандарта по спешна медицина. Базата осигурява значително по-добри условия както за пациентите, така и за медицинските екипи. Пространството е функционално организирано с ясно разделение на потоците, отделни входове за пациенти и екипи на Спешна помощ, собствена регистратура, модерно оборудвана шокова зала, интензивна зала, зала за наблюдение и лекарски кабинети. Обособени са и помещения за самостоятелно настаняване на пациенти.
„Специално внимание е отделено и на най-малките пациенти. В новото отделение е оборудвана детска стая, съобразена с необходимостта децата да бъдат приемани в по-спокойна и щадяща среда“, добави д-р Гривнев.
„Най-важното за нас е линейките да имат бърз и безпрепятствен достъп до входа на Спешното отделение, защото при спешната медицина всяка минута е важна“, заяви изпълнителният директор на болницата д-р Марин Даракчиев.
Във връзка с преместването на отделението е въведена и нова организация на движение в района на болницата. Транспортната схема е съгласувана с Пътна полиция и Община Смолян. Положена е нова хоризонтална маркировка, а пред сградата са обособени и места за хора с увреждания.
Ключов елемент в развитието на спешната помощ е и новоизградената хеликоптерна площадка към болницата. Инвестицията е реализирана с целеви средства от Министерството на здравеопазването в размер на 84 363 евро. Площадката вече е лицензирана и вписана в регистрите на Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“.Последните от Смолян-днес
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми
- Експерти проучват причините за съхненето на елата в горските територии на ТП ДГС „Смолян“