Служители на ОДМВР – Смолян участваха в семинар по темата за домашното насилие
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Общество
- Печат
- Е-мейл
Старши комисар Костадин Пачеджиев – директор на ОДМВР – Смолян и служители на дирекцията, присъстваха на специализиран семинар на тема „Домашно насилие“, организиран по инициатива на Съюза на юристите в България – дружество Смолян.
Семинарът се проведе в сградата на Окръжен съд – Смолян с участието на представители на МВР, прокуратурата, следствието, адвокатурата и социалните служби.
По време на срещата бяха представени данни и статистика, свързани с домашно насилие в страната и региона, както и основни проблеми, с които институциите се сблъскват при работата по подобни случаи.
Обсъдени бяха и необходимостта от добра координация между институциите, навременната реакция при подадени сигнали, както и практическите механизми за защита на пострадалите.Вашият FACEBOOK коментар ...
Последните от Смолян-днес
- Дискусия „Бъдещето на регионалните новини“
- Завърши обучението на участниците в „Детско полицейско управление“
- Ученици от област Смолян бяха отличени в конкурс за есе, посветен на доброволчеството
- Философът и историк Тодор Згуров споделя свои епиграми
- Експерти проучват причините за съхненето на елата в горските територии на ТП ДГС „Смолян“