Служители на ОДМВР – Смолян участваха в семинар по темата за домашното насилие

.

Старши комисар Костадин Пачеджиев – директор на ОДМВР – Смолян и служители на дирекцията, присъстваха на специализиран семинар на тема „Домашно насилие“, организиран по инициатива на Съюза на юристите в България – дружество Смолян.

Семинарът се проведе в сградата на Окръжен съд – Смолян с участието на представители на МВР, прокуратурата, следствието, адвокатурата и социалните служби.

По време на срещата бяха представени данни и статистика, свързани с домашно насилие в страната и региона, както и основни проблеми, с които институциите се сблъскват при работата по подобни случаи.

Обсъдени бяха и необходимостта от добра координация между институциите, навременната реакция при подадени сигнали, както и практическите механизми за защита на пострадалите.
Вашият FACEBOOK коментар ...
нагоре