Участниците в литературния конкурс, посветен на народните будители, бяха наградени

Участниците в литературния конкурс, посветен на народните будители, бяха наградени
Превантивно информационният център по наркотични вещества проведе конкурс на тема: „Моето любимо стихотворение за 1 ноември – Ден на народните будители“.
 
Над 250 ученици от различни училища и различни възрастови групи участваха със свои творби в конкурса, с което искаха да покажат любовта си към всичко българско и родно. С този конкурс искахме да провокираме желанието на децата за тяхното оригинално творческо мислене, коментира секретарят на центъра Мария Славчева.
 
Младите творци, вдъхновени от желание и заредени с делата на българските възрожденци написаха своите любими стихотворения за 1 ноември.
 
Всеки участник получава грамота за участие, а класиралите се творби в съответната възрастова група получават награди, посочи още Славчева.

Наградените участници от втори клас:
1 място – Емма Инджова – ОУ „Юрий Гагарин“-Смолян
2 място – Николина Георгиева – ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“ - с. Смилян
3 място- Каролина Хаджиева – ОУ „Юрий Гагарин“-Смолян

Наградените участници от трети клас:
1 място - Мартин Златков – ОУ „ Юрий Гагарин“-Смолян
Звездалин Кафеджиев - ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Никола Николов – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
2 място - Радослав Кунчев – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян
3 място - Георги Куцев – ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ -Смолян
Анастасия Мелемова - ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Ивелина Букова – ОУ „Св. Св Кирил и Методий“- с. Смилян

Наградените участници четвърти клас:
1 място - Виктория Филипова- СУ „Отец Паисий - Мадан
2 място – Елица Чакърова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Йоан Василев – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Лияна Христова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Никол Пехливанова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
3 място – София Димитрова – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян
Йоанна Пичурова - ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Никол Сбиркова - ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Божидара Ташева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Мелани Асенова – ОУ „Иван Вазов“-Смолян

Наградените участници от пети клас:
1 място – Ирмена Орачева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
2 място – Елица Русинова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
3 място- Ния Делева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян

Наградените участници от шести клас :
1 място – Дара Филипова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Мина – Саммър Кънева Феррейра ОУ „Иван Вазов“-Смолян
2 място- Васил Василев – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Анита Мехмедова – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
3 място- Саниа Дишлиева – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Дилара Паша – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян

Наградените участници от седми клас :
1 място – Велислав Хаджиев – ОУ“ Св. Св. Кирил и Методий“-
с. Смилян
2 място- Румяна Пашева – ОУ“ Св. Св. Кирил и Методий“-
с. Смилян
3 място – Симона Молова – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян

Във двете възрастови групи има над 20 поощрителни награди и 5 за групово участие.

Наградените творби са подредени в Центъра за информация и услуги на гражданите в  Община Смолян, всеки работен ден от 8.30ч. до 17 .00ч.

Пресцентър на община Смолян
Вашият FACEBOOK коментар ...
нагоре