Златната Ренета Камберова и шампионската купа на Лудогорец зарадваха младежи в Смолян
- Публикувана от Смолян-днес
- Публикувана в Спорт
- Печат
- Е-мейл
С много настроение и със спортни емоции Смолян посрещна третото издание на Младежкия спортен панаир „Път към здравето“, организиран от асоциация „Докосни дъгата“ и Министерството на младежта и спорта в рамките на проекта „Младите хора – Бъдещето на България – отговорни и активни по Национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта за 2021 годин. Мероприятието се реализира с подкрепата на Община Смолян.
Събитието бе открито от гайдарите от оркестър „Икономско настреоение“, след което кметът Николай Мелемов пожела успех на участниците и благодари на председателя на асоциация „Докосни дъгата“ Денислава Ангелова, че Смолян е част от мащабния спортен проект. Младите спортисти бяха поздравени и от областния управител Недялко Славов и началника на РУО Мария Семерджиева.
В Младежкия спортен панаир активно се включиха спортни клубове от града, ученици от региона, както и специалният гост – олимпийската медалистка по художествена гимнастика Ренета Камберова. Всички те демонстрираха огромен ентусиазъм, умения и нагледно показаха какви са ползите от физическата активност.
Шампионската купа за десетата поредна титла на Лудогорец също бе сред атракциите на спортния празник. Финалистите от областния турнир по футбол в Смолян, които също станаха част от панаира, имаха възможността да се докоснат до ценния трофей и го посрещнаха с бурни аплодисменти. Малките таланти си пожелаха един ден да станат големи футболисти и да спечелят същата купа. Най-добрите десет играчи бяха наградени от Лудогорец, кмета на Смолян Николай Мелемов и Ренета Камберова.
В проявата, акцентираща върху здравословния начин на живот, се включи и Шеф-готвач Сали Али от екипа на Шеф Андре Токев, който коментира с участниците важността и значимостта на здравословното хранене.
Събитието бе съпътствано от вълнуващ концерт, в който музикалните хитове на Валентина Александрова, Цвети и Светли от „Експоуз" допринесоха още повече за позитивните емоции. Изпълнителите успяха да провокират много от младежите да демонстрират и танцовите си заложби.
Младежкият спортен панаир „Път към здравето“ е част от дейностите по проекта „Младите хора – Бъдещето на България – отговорни и активни“ на Асоциация „Докосни дъгата“ и Министерството на младежта и спорта по Национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта за 2021 година /договор № 25-00-1/11.03.2021 г., проект № НПИМД-Н2-Т4-082/2021/, който има за цел да обедини популярни спортисти, топ готвачи и младежи от цялата страна в различни инициативи, акцентиращи върху здравословен начин на живот, здравословно хранене и физическа активност. Домакин на следващото му издание ще бъде град Враца на 21 май.
Последните от Смолян-днес
- Информация от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Смолян за произшествията, възникнали през месец май 2026 г.
- РИОСВ – Смолян отбелязва Световния ден на околната среда 2026 г. под мотото „NowForClimate“
- Смолян се подготвя за незабравим културен празник!
- ОДМВР- Смолян се включва в национална кампания за превенция на употребата на наркотични вещества
- След по-малко от два месеца: Гела отново събира България на 23-тото Гайдарско надсвирване и Събор на родовете